logo
Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.
СЛЕДЕТЕ НЕ
СЛЕДЕТЕ НЕ
РЕЗЕРВАЦИИ +389 (0) 2510 2535
Горе

Гастрономско место отворено во текот на целиот ден

Distrikt Bar & Kitchen е гастрономско место, отворено во текот на целиот ден, со избор на врвна храна и пијалаци, кое може да го посетите во секое време од денот. Без разлика дали одите на појадок, деловен ручек, романтична вечера или само на пијалак после напорниот ден, Distrikt е местото што треба да го посетите.

Неверојатен ентериер

Во Distrikt храната и дизајнот се вклопени во перфектна хармонија. Луксузниот модерен дизајн е едноставен, со урбана нишка. Неформален и просторен со концепт на отворена кујна, Distrikt нуди гастрономско искуство, кое е пријатно и ќе Ви причини задоволство на уникатен начин.

Уникатно мени

Во текот на денот нашиот ресторан го менува својот физички изглед, стилот на услуга и менито. Имаме прекрасно и внимателно смислено мени, во кое има по нешто за секого.

ПРЕПОРАЧАНО ОД НАШИОТ ГОТВАЧ

ДОБРЕ ДОЈДОВТЕ ВО ДИСТРИКТ

Ние нудиме грне со различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.

Атмосферата во ресторанот Distrikt е полна со енергија и внимателна услуга, која е релаксирана и посветена.

ПОВЕЌЕ

Контакт

Плоштад Македонија 7, 1000 Скопје, Македонија

+389 2 510 2535

info@distrikt.mk

www.distrikt.mk