logo
Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.
СЛЕДЕТЕ НЕ
СЛЕДЕТЕ НЕ
РЕЗЕРВАЦИИ +389 (0) 2510 2535
Горе
 

ДАСКИ 180ГР

 • Кулен, зреено говедско месо, ужичка пршута, димен свински врат, кашкавал, бујурди, пинџур, маринирани маслинки, маринирани, артичоки, домашно пита лепче

 • 700/1100/1650 МКД

  Севиче од орада, полнети лигњи, зреена пастрмка, пржени шкампи, маринирани маслинки, пикантно макало, пита леб.

 • 600/920/1380 МКД

  Макало од модар патлиџан, ајвар, цвекло со затар зачин, ќофте, макало од домат и краставица, пилешки таратор, рукола хајдари, пита леб.

МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

ПРЕДЈАДЕЊА

СУПИ 220ГР

ДОМАШНИ ТЕСТЕНИНИ И РИЗОТО

ПИДЕ ВО ФУРНА 280ГР

РИБЕН ПАЗАР

 • Одберете од изложените производи на нашиот дневен пазар

  Подготовка: на скара/крцкаво пржена/печена во тавче/на пареа/поширана/во фурна – „завиткана во хартија”

  Сосови за морска храна: путер со лук /холандес/салса верде/путер со лимон/компот од домати

  Сервирано со компири со путер и магдонос

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ СКАРА НА ЌУМУР

ПРИЛОЗИ

 • 150 МКД

  Пире со лук / макарони со сирење / спанаќ во крем сос од пармезан / печен компир /пржени печурки / аспарагус на скара / печен компир во масло / печен сезонски зеленчук / помфрит.