logo
Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.
СЛЕДЕТЕ НЕ
СЛЕДЕТЕ НЕ
РЕЗЕРВАЦИИ +389 (0) 2510 2535
Горе
 

ДАСКИ 180ГР ПО ЛИЦЕ

 • Кулен, Свински Врат, Урнебес, Полнети Пиперки, Сармички од Лозов Лист, Домашен Ајвар, Сирење на Скара, Маринирани Маслинки, Залчиња Пита, Печеница

 • Зреена Пастрмка, Севиче од Бранцин, Маринирани Ракчиња, Октопод на Скара, Маслинки Каламата, Луто Доматно Макало, Масло со Лук, Лепче Печено во Фурна.

МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

ПРЕДЈАДЕЊА

СУПИ И САЛАТИ 220ГР

ДОМАШНИ ТЕСТЕНИНИ И РИЗОТО

ПИДЕ ВО ФУРНА

ДИСТРИКТ РИБЕН ПАЗАР

 • Одберете од изложените производи на нашиот дневен пазар

  Подготовка: на скара/крцкаво пржена/печена во тавче/на пареа/поширана/во фурна – „завиткана во хартија”

  Сосови за морска храна: путер со лук /холандес/салса верде/путер со лимон/компот од домати

  Сервирано со компири со путер и магдонос

ЏАСПЕР СКАРА

ПРИЛОЗИ

 • 150 МКД

  Компир со Лук / Глазирана Тиква / Кремаст Спанаќ со Пармезан / Сотирани Печурки / Печен Зеленчук / Компир Печен во Џаспер.