logo
Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.
СЛЕДЕТЕ НЕ
СЛЕДЕТЕ НЕ
РЕЗЕРВАЦИИ +389 (0) 2510 2535
Горе
 

За нас

Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.

Добар апетит

Нашето мени се протега и надвор од самиот ресторан со одлични закуски во барот и понуди со предјадења за повеќе лица, дизајнирано за да уживате во вашиот оброк.

Ајде на ручек

Ви даваме слобода да го искористите широкиот спектар на свежи локални состојки за да направите своја салата.

Хоспер скара

Скарата Хоспер, која користи јаглен со врвен квалитет, е најжешката скара на затворено што може да ја најдете во Скопје. Ние го користиме најдоброто локално месо, што е зреено домашно.

Рибен пазар

Секој ден во нашата Отворена кујна презентираме селекција на свежа риба и морски плодови. Ви препорачуваме да пробате ракчиња подготвени на Хоспер скара.

Појадок за шампиони

Појадокот е најважниот дел од денот. Во ресторанот Distrikt ќе ја добиете целата енергија и хранливи материи, што Ви се потребни наутро, преку нашиот појадок во бифе стил.

Неверојатни предјадења

Во Distrikt може да започнете со некоја од нашите неверојатни понуди на предјадења за повеќе лица. Нудиме различни видови предјадења од месо и морски плодови за почеток на Вашиот оброк.

НАШАТА ПРИКАЗНА

Дистрикт бар и кујна е ресторан со опуштена и пријатна атмосфера, кој нуди посветена услуга и искусен персонал.

Нашето мени е мултикултурно и вклучува македонско, медитеранско и источноевропско влијание.

Стилски направениот лаунч бар на Distrikt се трансформира од енергична кафетерија преку ден во бар, во кој во доцните попладневни часови се служат рачно направени коктели.

Ресторанот има силна енергија уште од моментот на влегување во него, без разлика дали ќе влезете преку влезот од улицата, каде што ќе Ве пречека нашиот енергичен и пристапен тим, или преку хотелот, каде погледот, мирисот и звуците на готвачите од отворената кујна Ве носат во центарот на случувањата.

Македонска кујна

Медитеранска кујна

Источноевропска кујна