logo
Ние нудиме грне со измешани различни култури и комбинација од најдобрите локални производи со источноевропски и медитерански влијанија.
СЛЕДЕТЕ НЕ
СЛЕДЕТЕ НЕ
РЕЗЕРВАЦИИ +389 (0) 2510 2535
Горе
 

КЛАСИЧЕН ПОЈАДОК

  • Две јајца по избор, крцкав пржен компир, селекција од крцкава сланина – потпечена шунка -пилешки или свински колбаси, шунка од мисирка, тавче гравче како прилог. Кошничка со селекција од потпечени лепчиња , кроасани, селекција од локални видови леб или чоколадни мафини, путер, маргарин, мармалад. Свежи сокови и свежо приготвено кафе или чај.

  • Овесни снегулки, јаворов сируп, домашно мусли со свежи бобинки или банани, обезмастено млеко и селекција на тост лепчиња, локални видови леб, ѓеврек, кроасани или мафини. Свежи сокови и свежо приготвено кафе или чај.

  • Селекција на јогурт: нискомастен, обичен, овошен јогурт. Селекција на свежи печива, пченични и интегрални земички и лепчиња, свежо печени слатки лиснати печива и кроасани: мармалад, мед, путер или маргарин. Свежи сокови и свежо приготвено кафе или чај.

ЛОКАЛЕН ПОЈАДОК

ПРИЛОЗИ

ОВОШЈЕ, ЈОГУРТ И ЖИТАРКИ

ПОНУДА НА КУЌАТА

ЈАЈЦА

2 ЈАЈЦА ПО ИЗБОР - 120 МКД

ТОПЛИ НАПИТОЦИ